Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop seksturystyce
Z młodym kierowcą
Stop agresji drogowej
reportracism
Facebook WRD

Ruch drogowy

 1. Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  Ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

 2. Zlekceważył zakaz

  Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który pomimo Sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował mazdą. Za niestosowanie się do zakazu, a także prowadzenie po raz kolejny samochodu w stanie nietrzeźwości może grozić mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

 3. Działania "Trzeźwe przewozy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w szczególności kierujących środkami transportu zbiorowego takich jak autobusy i busy.

 4. Sobotnia "Trzeźwość"

  Działania „Trzeźwość” przeprowadzili w sobotnią noc policjanci z rudzkiej drogówki. Efektem przeprowadzonej akcji była utrata praw jazdy przez sześciu kierujących, w ich organizmie wykryto alkohol. Wszyscy zatrzymani stracą uprawnienia do kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż sześć miesięcy

 5. Chcesz jeździć skuterem?

  Czy do kierowania skuterem wystarczy karta rowerowa? Ile trzeba mieć lat, żeby móc kierować skuterem? – pytają przyszli motorowerzyści. Są też tacy, którzy nie wykazując żadnego zainteresowania przepisami kierują pojazdami, narażając się na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub wypadku. Poniżej odpowiedzi na pytania.

 6. Szukamy świadków zdarzenia drogowego

  Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach poszukują osób świadków zdarzenia drogowego.

 7. "Bezpieczne Wakacje 2014"

  Okres wakacyjny to czas szczególny. Wielu z nas wyjeżdża na urlop, a dzieci i młodzież spędzają wakacje nad wodą, w górach, na koloniach czy w domu.

 8. Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

  Od kilku tygodni nie milkną w naszym mieście komentarze na temat wypadku, do którego doszło w dzielnicy Bykowina. Jadący ulicą Górnośląską samochód Seat z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył w tył autobusu zaparkowanego w zatoczce. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 18-letni mieszkaniec naszego miasta, zaś jego rówieśnik z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Goduli.

 9. Krew dla Pieszego - Krew dla Każdego

  Honorowe oddawanie krwi przez rudzkich policjantów jest już wieloletnią tradycją. Co najmniej dwa razy w roku, a często i trzykrotnie, sala odpraw rudzkiej komendy na kilka godzin zamienia się w gabinet medyczny do pobierania krwi. Tym razem zebrano jej prawie 7 litrów.