Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop seksturystyce
Z młodym kierowcą
Stop agresji drogowej
reportracism
Facebook WRD
Pokrzywdzeni

Ruch drogowy

 1. "Trzeźwe przewozy" - wynik - trzech po kielichu

  Dzisiaj w godzinach od 4:00 do 12:00 na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Policjanci z rudzkiej „drogówki” w ciągu tych ośmiu godzin prowadzili kontrole w różnych miejscach naszego miasta. Zatrzymali trzech kierowców którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Takie akcje będą powtarzane cyklicznie.

 2. Trzy promile i kolizja

  Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który był sprawcą kolizji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 44-latem miał prawie trzy promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch i utrata prawa jazdy, a za kolizję kara grzywny do pięciu tysięcy złotych.

 3. Zmiany w kat. B prawa jazdy

  24 sierpnia 2014 roku wchodzą w życie kolejne zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Spośród licznych nowelizacji największe zainteresowanie wzbudza zmiana dotycząca uprawnień wynikających z posiadania prawa jazdy kategorii B.

 4. Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  Ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

 5. Działania "Trzeźwe przewozy"

  Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Celem akcji jest eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu, w szczególności kierujących środkami transportu zbiorowego takich jak autobusy i busy.

 6. Sobotnia "Trzeźwość"

  Działania „Trzeźwość” przeprowadzili w sobotnią noc policjanci z rudzkiej drogówki. Efektem przeprowadzonej akcji była utrata praw jazdy przez sześciu kierujących, w ich organizmie wykryto alkohol. Wszyscy zatrzymani stracą uprawnienia do kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż sześć miesięcy

 7. Chcesz jeździć skuterem?

  Czy do kierowania skuterem wystarczy karta rowerowa? Ile trzeba mieć lat, żeby móc kierować skuterem? – pytają przyszli motorowerzyści. Są też tacy, którzy nie wykazując żadnego zainteresowania przepisami kierują pojazdami, narażając się na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub wypadku. Poniżej odpowiedzi na pytania.

 8. Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

  Od kilku tygodni nie milkną w naszym mieście komentarze na temat wypadku, do którego doszło w dzielnicy Bykowina. Jadący ulicą Górnośląską samochód Seat z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył w tył autobusu zaparkowanego w zatoczce. W wyniku wypadku śmierć na miejscu poniósł 18-letni mieszkaniec naszego miasta, zaś jego rówieśnik z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala w Goduli.