Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej

Aktualności

Polecamy

Infolinia dla turystów
Stop seksturystyce
Z młodym kierowcą
Stop agresji drogowej
reportracism
Facebook WRD
Pokrzywdzeni
Rok pieszego - 2014

Ruch drogowy

 1. Remont ulicy Goduli

  Trwa remont ulicy Goduli, kierowcy jadący w kierunku Chebzia muszą korzystać z objazdu ulicą Starą, która w części jest jednokierunkowa. Niestety część kierowców chcąc skrócić sobie drogę łamie zakaz wjazdu, powodując zagrożenie dla jadących objazdem. Policjanci z drogówki zapowiadają częste kontrole tego odcinka drogi i kary dla łamiących przepisy.

 2. Policjanci z drogówki radzili pierwszakom

  Rozpoczął się nowy rok szkolny. Po beztroskim wypoczynku nadszedł czas nauki. Dzieci i młodzież od września stanowią liczną grupę użytkowników dróg. Szczególnie niebezpieczne dla nich sytuacje, to m.in.: przekraczanie jezdni, poruszanie się po niej w przypadku zmian organizacji ruchu i zachowanie się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusów.

 3. "Trzeźwe przewozy" - wynik - trzech po kielichu

  Dzisiaj w godzinach od 4:00 do 12:00 na terenie całego woj. śląskiego odbyły się wzmożone działania  pod kryptonimem „Trzeźwe przewozy”. Policjanci z rudzkiej „drogówki” w ciągu tych ośmiu godzin prowadzili kontrole w różnych miejscach naszego miasta. Zatrzymali trzech kierowców którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Takie akcje będą powtarzane cyklicznie.

 4. Trzy promile i kolizja

  Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który był sprawcą kolizji. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 44-latem miał prawie trzy promile alkoholu. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch i utrata prawa jazdy, a za kolizję kara grzywny do pięciu tysięcy złotych.

 5. Zmiany w kat. B prawa jazdy

  24 sierpnia 2014 roku wchodzą w życie kolejne zmiany w ustawie o kierujących pojazdami. Spośród licznych nowelizacji największe zainteresowanie wzbudza zmiana dotycząca uprawnień wynikających z posiadania prawa jazdy kategorii B.

 6. Kochasz? STOP Wariatom Drogowym

  Ruszyła trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem skierowana jest przede wszystkim do osób najbliższych kierowcom, które mogą wpłynąć na ich zachowania podczas jazdy. Cel nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kampanię wspólnie organizują Policja i Fundacja PZU.

 7. Chcesz jeździć skuterem?

  Czy do kierowania skuterem wystarczy karta rowerowa? Ile trzeba mieć lat, żeby móc kierować skuterem? – pytają przyszli motorowerzyści. Są też tacy, którzy nie wykazując żadnego zainteresowania przepisami kierują pojazdami, narażając się na konsekwencje prawne i finansowe w przypadku kontroli lub wypadku. Poniżej odpowiedzi na pytania.