Wiadomości

Rudzcy policjanci zajęli II miejsce w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej”

Zakończył się konkurs "Policjant służby kryminalnej województwa śląskiego 2018 - Eliminacje Wojewódzkie". Zawody dla kryminalnych rozgrywane były po raz czwarty. Rudzcy policjanci kolejny już raz stanęli na podium, zajmując II miejsce.

W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego. Każda drużyna składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą czyli ekipy podobne do tych pracujących na miejscach realnych zdarzeń. Konkurs podzielony był na kilka etapów, obejmujących zakres wiedzy dla poszczególnych policjantów:

- sprawdzianu umiejętności na miejscu zdarzenia w formie oględzin,

- sprawdzian wiedzy praktycznej (kazus),

- sprawdzian wiedzy zawodowej (test wiedzy)

- sprawdzian umiejętności strzeleckich

- sprawdzian umiejętności udzielania pierwszej pomocy

- sprawdzian sprawnościowy

W klasyfikacji generalnej drużyn, pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, która będzie reprezentowała garnizon śląski na w ogólnopolskim finale, natomiast reprezentacja z naszej komendy uplasowała się na drugiej pozycji. Indywidualnie w kategorii najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy, III miejsce zajął nasz kryminalny. Jesteśmy dumni z rudzkich policjantów, którzy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i doświadczenia.

  • Reprezentacja rudzkiej komendy - dyplomy
  • Reprezentacja rudzkiej komendy - dyplomy
  • Reprezentacja rudzkiej komendy - dyplomy