Rudzcy policjanci zajęli II miejsce w konkursie „Policjant Służby Kryminalnej”

W piątek zakończył się konkurs "Policjant służby kryminalnej województwa śląskiego 2016 - Eliminacje Wojewódzkie". Zawody dla kryminalnych rozgrywane były po raz drugi. Rudzcy policjanci zajęli II miejsce.

W konkursie uczestniczyli policjanci służby kryminalnej z komend miejskich i powiatowych województwa śląskiego. Każda drużyna składała się z policjanta dochodzeniowo-śledczego, operacyjno-rozpoznawczego, technika kryminalistyki oraz sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą czyli ekipy podobne do tych pracujących na miejscach realnych zdarzeń. W skład rudzkiej drużyny weszli : asp.szt. Fabian Żydowicz, jako sprawujący nadzór, mł.asp. Marcin Strzymiński - dochodzeniowiec, st.sierż. Wojciech Warzybok - policjant kryminalny oraz st.asp. Dariusz Wachowiak – technik kryminalistyki. W klasyfikacji generalnej drużyn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja z Komendy Miejskiej Policji w Kłobucku, na drugiej pozycji uplasowała się nasza ekipa, a trzecie miejsce na podium wywalczyli reprezentanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Jesteśmy dumni z naszych kryminalnych. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych konkurencji stworzą drużynę, reprezentującą garnizon śląski podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2016”.