Wiadomości

Dla pokrzywdzonych przestępstwem i nie tylko

Data publikacji 23.02.2014

Rokrocznie luty to miesiąc, w którym szczególną uwagę zwraca się na pokrzywdzonych przestępstwem. Okazją do tego jest ogłaszany przez Ministerstwo Sprawiedliwości Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku obchodzony będzie od 24 lutego do 1 marca. Policjanci w województwie śląskim przez cały rok działają w punktach konsultacyjnych dla pokrzywdzonych, jednak tradycyjnie włączą się również w akcję resortu sprawiedliwości.

Ministerstwo Sprawiedliwości kolejny raz organizuje Tydzień Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego 2014 roku Dniem Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” to inicjatywa, w której policja współpracować będzie z Prokuraturą Generalną, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, Rzecznikiem Praw Dziecka, Komendą Główną Straży Granicznej, Naczelną Izbą Adwokacką, Naczelną Izbą Radców Prawnych, Krajową Radą Kuratorów Sądowych, Krajową Radą Komorniczą, Krajową Radą Notarialną oraz organizacjami pozarządowymi.

W Rudzie Śląskiej podczas Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw policjanci będą dyżurowali w Komendzie Miejskiej Policji przy ulicy Generała Hallera 9 w dniach 24 luty do 01 marca bieżącego roku od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę od 10.00 do 13.00. Podczas dyżurów najbardziej doświadczeni funkcjonariusze będą do dyspozycji mieszkańców w różnych sprawach dotyczących prawa karnego, wykroczeń cywilnego oraz rodzinnego.

Ponadto w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Ruda Śląska 1 ulica Ballestremów 17 przez cały tydzień od 08.00 do 20.00 dyżurowali będą psycholodzy  i pracownicy Ośrodka.

Powrót na górę strony